תגרים אחרים

תגרים אחרים? ציירים? אמנים?

מאת: שמוליק תגר

מה הכוונה? במהלך הקמת האתר הזה, נתקלתי בהרבה אנשים ששם משפחתם תג'ר (Taggar-Tager) העוסקים אף הם באמנות ויצירה, אינני יכול להעיד או לקבוע  אם הם שייכים למשפחתנו בעבר, או ששורשיהם מבולגריה, אבל אני בהחלט מתרשם מרמת היצירה ומכוחה של האמנות בעבודותיהם, זה עמוד קצר אבל מאוד מעניין, מי יודע אולי פעם יתברר לנו שזה אכן בחלקו שייך ישר למשפחתנו…

אהרון תג'ר –Aron Tager

נולד בברוקלין בניו יורק בשנת 1934, אמן מוכר בארה"ב עוסק בפיסול עץ ואבן, ציור שמן ואקריליק,  עוסק גם בקרמיקה ובכתיבת שירה, הופיע גם על במות ברודווי כשחקן ומשורר.

Greek Chorus
Aron-Tager-The-dreamer
Aron Tager-Mask of Lipo

פרופ' אלן תג'ר Professor Allen Tager

נולד ב-1955 ברוסיה, החל לצייר בגיל 9 , הציג תערוכות ברוסיה, באירופה ובארה"ב,  הוציא לאור שלושה ספרים על התפתחות האמנות, חי בלוס אנג'לס, עוסק בחינוך לאמנות, בציור ובכתיבה.

יוסף תגר – פסל

נולד בבולגריה עלה לארץ ב-1942, שרת בצבא הבריטי,עבד כמעצב בחנותה של בת שבע דה רוטשילד בת"א, גר ביפו העתיקה, החל לפסל, ערך מספר תערוכות מרשימות בארץ נפטר לפני שנים מספר (יש בהחלט קרבה למשפחתנו דרך בני דודים קרובים).

התכנסות, סגסוגת אלומיניום, 1990
SELF-SECRIFICE 1988
UNITY 1977

פטריציה תגר – מעצבת

גרה בישראל מעצבת תכשיטים מאוד מוכשרת, מוכרת בארץ ובעלת שם אמנותי, מוכרת הרבה בשוק האירופאי ובארה"ב.

מטיאו תגר – Matthew Tager 

מטיאו הוא מעצב גרפי במקצועו, נולד בפריטוריה דרום אפריקה, עובד כיום כמעצב גרפי ראשי באולפני דיסני, מורה באוניברסיטת קורנל בארה"ב.

שמואל תגר – Shmuel Tager

גר בהארוורד בוסטון, משמש כמנהל תערוכות, מעצב ואוצר במוזיאון פיבודי לארכיאולוגיה והיסטוריה של אוניברסיטת הארוורד,מומחה בחימר ובעיצוב לתערוכות.

השארת תגובה